دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مشکلات کارآفرینی بانوان

کمبود وقت

این موضوع یک واقعیت است که آستانه تحمل بانوان در برابر سختی ها از آقایان کمتر بوده و این مسئله می تواند باعث شود تا سلامت آنها با مشکلی جدی روبرو شود. تحت این شرایط ضروری می باشد تا برنامه ای مختص به خودتان  داشته باشید. تحت این شرایط تقلیدکردن از برنامه فردی دیگر کاملا اشتباه خواهد بود. همین طور کمبود وقت از دیگر معضل ها حساب می شود. در این رابطه اشتباه بزرگی که همواره رخ می دهد این است که بانوان خود را تنها در مسئولیت های کاری و زندگی شخصی محدود کرده و این امر باعث می شود تا زمانی را برای پرداختن به خود نداشته باشند. برای مثال ممکن است از آخرین تفریح دوستانه چندین ماه گذشته باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سخت تر کار کردن صرفا به معنای بهترین شیوه نبوده و شما باید به دنبال هوشمندانه ترین روش ها باشید. همچنین از ایده آل‎گرایی فاصله گرفته و حتما در برنامه روزانه خود، زمانی را برای پرداختن به مسائل شخصی و استراحت کافی تنظیم کنید. کنار گذاشتن برخی از مسئولیت هایی که می تواند توسط فردی دیگر نیز انجام شود، از دیگر اقدامات سودمند است. برای مثال برای تمیز کردن خانه و پخت غذا، می توانید فردی را استخدام کنید. این امر باعث می شود تا زمان بیشتری را برای بودن در کنار فرزندان خود و یا هر اقدام مهم تری داشته باشید.

 تبعیض‎جنسیتی

تقریبا همه افراد   کارآفرین با نگاه های تبعیض‎آمیز روبرو شده اند. این کار می تواند فشار روانی بسیاری را به همراه خود داشته باشد. برای نمونه یک مثال ساده این وضعیت تمایل به نصیحت بیشتر بانوان کارآفرین در مقایسه با مردها است. تحت این شرایط حتی در موارد متعددی مشاهده شده است که افرادی در فامیل نیز اقدام به نصیحت‎کردن شما برای توجه بیشتر به زندگی شخصی و عدم ضرورت کار کردن یک زن کنند. نکته بسیار بدتر این است که اکثر این به ظاهر نصیحت ها از جانب خود بانوان است. تحت این شرایط باید با این واقعیت کنار بیایید که نمی توان تصورات و عقاید افراد را تغییر دهند با این حال الزامی نیز وجود ندارد که شما به آنها توجه داشته باشید. به همین خاطر ابدا نباید چنین گفته‏ هایی برای شما دارای اهمیت باشد. با یک لبخند از کنار این گفته های بیهوده گذر کنید.

توقع بیش از حد

اگر انتظارات را مدیریت نکنید، میزان آن به حدی بالا خواهد رفت که شما برای انجام آنها باید به سطح بیشتری دست پیدا نمایید. در این رابطه فراموش نکنید که هر شخصی ممکن است  شکست را تجربه کند. این مسائل نباید باعث این شود که شما نسبت به توانایی های خودتان شک کنید. همین طور سبک زندگی ای را برای خود انتخاب نمایید که کاملا مناسب و مورد علاقه خودتان می باشد. در این مورد شما باید فردی باشید که سطح انتظارات اطرافیان را مشخص خواهید کرد. در این مورد صحبت‏ کردن به این امکان درک بیشتر کمک خواهد نمود.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ویژگی و قابلیت ادوبی کانکت

 • جلسات را آغاز و پایان دهید
 • شروع، توقف و مدیریت کنفرانس صوتی جلسه در دست شماست.
 • قبول یا رد کردن میهمانان از ورود به جلسات توسط استاد
 • ارتقا یا کاهش نقش های کاربران و امکان پرسش و پاسخ
 • دوربین های پخش و میکروفون (VoIP)
 • به اشتراک قرار دادن محتوا از کتابخانه محتوای مبتنی بر ابر Adobe Connect
 • کنترل پخش اسلایدها و انیمیشن ها
 • پخش فایل های ویدیویی
 • شرکت کردن در چت ، نظرسنجی و پرسش و پاسخ
 • استفاده از شکلک ها: بلند کردن دست ، موافقت / مخالف
 • شرکت در اتاق های استراحت
 • مشاهده و شرکت کردن در برنامه های گروهی
 • دیگران را به جلسه دعوت کنید
 • ضبط ها را شروع ، مکث کرده و متوقف کنید
 • حقوق دوربین وب را برای همه کاربران
 • مطالب را از گالری عکس دستگاه محلی به اشتراک بگذارید.
دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

راهکار مدیریت زمان چیست

همان طوریکه که شبانه روز مقدار مشخص و ثابتى از زمان را به خود اختصاص مى دهد و هیچ گاه کمتر و یا بیش از ۲۴ ساعت نخواهد داشت و این اصل را ما در زندگى خود پذیرفته ایم باید این نکته را نیز بپذیریم که این ما هستیم که باید زمان خود را تنظیم کنیم. ما هرگز نمى توانیم این ۲۴ ساعت را افزایش و یا کاهش دهیم اما با برنامه ریزى صحیح مى توانیم بهره خودتان از این زمان معین را بیشتر نماییم.

همواره در راستای این امر که بدانید در چه روزی از ماه قرار دارید و در روزهای آینده چه کارهایی را باید انجام دهید، لازم است تقویمی را همراه خود داشته باشید. این امر یکی از اقدامات ضروری در راستای کنترل زمان بوده و نتایج بسیاری را به همراه خواهد داشت. با این حال توصیه می شود از تکنولوژی در این رابطه استفاده و اپلیکیشن آن را دانلود کنید. دلیل این موضوع به این خاطر است که دیگر نیازی نمی باشد فضایی را برای تقویم خود کنترل  نمایید که خود به مرتب تر بودن میز کار شما کمک خواهد نمود.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

بیت کوین و ارز دیجیتال چیست

این روزها در اخبار و رسانه‌ها درباره‌ بیت کوین چیزهایی شنیده باشید و در میان گشت‌وگذارتان در سایت‌‌های مختلف  واینترنت با موضوعاتی  درمورد ه اینکه بیت کوین چیست و یا چطور می‌توان بیت کوین رایگان به دست بیاورید، برخورد داشته‌اید.

در واقعیت، قراردادهای هوشمند پیش از بیت‌کوین نیز وجود داشتند و بیان  می‌شود که توسط نیک سابو مطرح شده است. شایان ذکر است که یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها که به ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت‌کوین نسبت داده می‌شود، همین نیک سابو است. قراردادهای هوشمند در واقع کدهای قابل اجرای مبتنی بر بلاکچین هستند و زمانی که شرایط خاصی محقق شود، نتیجه به‌خصوصی را عملی می‌کنند. البته مشابه با اتریوم، بیشتر شبکه‌های رمزنگاری شده، از جمله خود بیت‌کوین، درجه‌ای از عملکرد قراردادهای هوشمند را دارا هستند.

بیت کوین نوعی ارز مجازی است که با رسیدن قیمتش به ۱۳ هزار دلار در اوایل سال ۲۰۱۸، به شهرت و شکوفایی زیادی رسید. بیت کوین، ترکیبی بود از خلاقیت، پشت سر نهادن موانع قانونی و کنار زدن واسطه‌ها در امور مالی و بانکی مختلف که تراکنش‌های مالی را در سطحی بین‌المللی مقدور می‌ساخت. به همین خاطر در مدت کوتاه ظهورش توانست توجه زیادی را به سمت خود جلب کند. بعد از bitcoin، رمزارزها بسیاری پا به دنیا گذاشتند که ویژگی‌هایی مشابه بیت کوین داشتند و دارند. کریپتوکارنسی‌ها یا رمزارزها دارای ویژگی‌ها و ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای هستند و از همین روست که با گذشت حدود تنها ۱۰ سال از روی کار آمدن در بازار، شهرت زیادی پیدا نموده‌اند.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تاریخچه اختراعات

 • مدل‬ ابتدایی  آزمایشی یک Multiroter در سال ۱۹۰۷ توسط دو برادر فرانسوی بنام Jacques and Louis Breguet در پروژه‌ای بنام Quadcopter ساخته و تست شده اند، هرچند آن‌ها نتوانستند پرنده خود را در آسمان نگه داری کنند ولی موفق به پرواز ثابت و پایدار شدند. بعد از آن ساخت بالگرد چهار پروانه‌ای به سال ۱۹۲۰ میلادی برمیگردد. در آن سال یک مهندس فرانسوی تبار به نام etienne oehmichen اولین بالگرد چهارپره را اختراع نمود و مسافت ۳۶۰ متر را با کوادکوپتر خود پرواز کرد در همان سال او مسافت یک کیلومتر را در مدت هفت دقیقه و چهل ثانیه پرواز کرد. این بالگرد از شیوه تنظیم X بهره می‌یافت.

در زمان تقریبی چند سال ۱۹۲۲ در آمریکا Dr George de Btheza موفق به ساخت و تست تعدادی Quadcopter برای ارتش شد که قابلیت کنترل و حرکت در سه بعد را داشت، ولی پرواز با آن بسیار سخت بود. در سال ۱۹۵۶ مدل دیگری توسط Convertewings طراحی شد و در سال ۱۹۵۸ مدل Curtis-Wright VZ-7 توسط کمپانی Curtis- Wright طراحی گردد.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ساختارهای php

 • MySQL در ترکیب با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف و گوناگون مانند PERL، C، C++، Java و PHP به خوبی کار می‌کند. از میان این زبان‌ها PHP متداول‌ترین زبان است، زیرا قابلیت‌های زیاد و بسیاری برای توسعه وب دارد. در این راهنما به طور عمده بر روی کاربرد MySQL در محیط PHP تمرکز خواهیم کرد. PHP تابع‌های مختلفی برای اتصال به پایگاه داده MySQL و دستکاری و تغییرات رکوردهای داده درون آن ارائه نموده است. این تابع‌های PHP را می‌توانید به همان ترتیبی که توابع دیگر را فراخوانی می‌نمایند، مورد استفاده قرار دهید.
دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

فلاتر چیست

 وقتی شما به دنبال خلق رابط های کاربری با کیفیت بالا برای پلتفرم های Android و iOS هستید، از فلاتر استفاده کنید. این بسته توسعه نرم افزاری موبایل توسط گوگل مبتنی بر ساختار های کد نویسی مدرن که توسط توسعه دهندگان و سازمان ها استفاده می شود، به صورت متن باز ارائه شده است.

یکی از ویژگی های مهم فلاتر  این است که در زمان خروجی گرفتن از کدها به ما خروجی Native مربوط به هر پلتفرم را میدهد که به این ویژگی باعث بالا رفتن کارایی و اپلیشن ما می گردد.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

طراحی پوستر

تفاوتی نمی کند  طراحی بروشور یا طراحی پوستر؛ موضوع مهم و  اصلی ماجرا این است که شما بتوانید یک تناسب خوب بین موضوع، متن، تصاویر و لوگو برقرار کنید. هنگامی که به این تناسب برسید، به یک پوستر تبلیغاتی خوب دست یافته اید.

اولین و قطعی ترین و مهم ترین قسمتی که باید مطالعه وتحقیق  کنید، شناخت مخاطب و شناخت دقیق محصول است(محصول یا خدمات یا رویدادی خاص که می خواهید برای آن پوستر طراحی کنید.) سپس مرحله پرداختن به ظاهر است. رنگ، فونت و گرافیک. برای بررسی این که به چه صورتی کار را پیاده سازی کنید، شما به طور کامل باید بدانید که می خواهید چه عکس العملی از مخاطب دریافت کنید. می خواهید مخاطب را هیجان زده کنید؟ می خواهید به فکر فرو رود؟ یا می خواهید…

.رنگ پوستر تبلیغاتی باید در مخاطب ایجاد انرژی کند و وی را به هیجان آورد به طوری که ناخواسته جذب تصویر شود و به سمت آن کشیده شود به گونه ای که دنبال کننده آن به حسا ب آید.

رنگ پوستر تبلیغاتی یکی و شاید اصلی ترین وجه طراحی هستند. رنگ در مخاطب شما ایجاد انرژی می کند، موجب بروز یک رفتار خاص در او می شود و در صورت استفاده صحیح، می تواند چشمان او را خیره کند. با توجه به موضوع طراحی، رنگ ها می توانند کاملا جسور، نامحسوس و یا رومانتیک باشند.

در این جا، فستیوال موسیقی  یک پوستر تبلیغاتی بسیار ملایم و مهربان ارائه می کند که در آن از رنگ های بهاری استفاده شده است. با دیدن این پوستر مخاطب متوجه می شود یک کنسرت در فضای باز اجرا خواهد شد و این کنسرت بسیار زیبا می باشد.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

دلایل ساسپند شدن

نکته مهم هنگام خروج سایت وقتی که سایت بیش از حد از امکانی که هاست یا سرور در اختیارش قرار می‌دهد استفاده کند سایت به حالت تعلیق در می‌آید و ممکن است برای مدتی از دسترس خارج نماید.

سایت زمانی از منابع که خود  در اختیار دارد بیش از حد استفاده می‌کند که قصد افزایش بازید از سایت‌اش را داشته باشد پس از ساسپند شدن، سایت با افت شدید بازدید کند.

در صورتی که اکانت  شما در دایرکت ادمین بدون علت مسدود می‌شود و مسدود شدن اکانت در دایرکت ادمین مکررا رخ میدهد باید اطمینان حاصل نمایید پهنای باند user  و یا اکانت reseller یا مالک این user به اتمام نرسیده باشد. در صورتی هم که suspend شدن اکانت در دایرکت ادمین بدون علت اتفاق می افتد مسیر زیر را بررسی نمایید.

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

شرکت های دانش بنیان

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل پدیده مهاجرت نخبگان را مانند دخالت دانش در شرکت‌های بزرگ عمیق بین زیرساخت‌های آموزشی کشورهای مبدأ عنوان نمود.

مشکل این می باشد  که زیرساخت‌های آموزشی در کشورهای جهان سومی در واقع با کشورهای دارای اقتصاد دانش مانند امریکا هم‌تراز نیستند .دستمزد کارگران متخصص در این دو گروه از کشورها بسیار گوناگون می باشد. شرکت‌های دانش‌بنیان از اقتصادهای دانش‌بنیان انگیزه‌های بسیار مناسب و خوبی برای حرکت و کار به متخصصان و نخبگان ارائه می کنند. این به همین دلیل است که منابع انسانی از کشورهای در حال توسعه به کشورهای توسعه یافته مهاجرت می‌کنند. بر همین اساس، مزیت رقابتی حقوق و دستمزد شرکت‌های دانش‌بنیان در جلو گرفتن  از پدیده مهاجرت نخبه‌های کشورها، نقشی مهم ایفا می‌نمایند.